Tabletki na porost wÅ

Domowe sposoby na porost włosów

Każdy z nas chciałby mieć zapewne piękne i zdrowe włosy. Włosy zniszczone pogodą oraz mechanicznymi zabiegami, takimi jak suszenie i prostowanie, nie wyglądają zbyt korzystnie. Jak zatem sprawić, by nasze włosy odzyskały blask oraz zdrowie?

images (1)

Istnieje wiele domowych sposób dzięki którym możemy sprawić iż włosy będą mocniejsze i przestaną nam wypadać. Jednym z popularniejszych składników znajdujących się w każdej kuchni są jajka. Jajka zawierają najlepsze witaminy A, B, D, E i H oraz minerały: fosfor, cynk, miedź i krzem. Maseczka z jajek odżywia włosy i sprawia, że stają się lśniące i mocne. Jak wykonać taką maseczkę? Jest klika sposobów na wykorzystanie jajek. Jedni smarują skórę głowy samym żółtkiem a następnie przykrywają folią. Uważam, że taką maseczkę można nieco wzbogacić dodając odrobinę oliwy z oliwek lub len. Taka maseczka to doskonały kopniak odżywczy dla naszych włosów. Substancję trzymamy na włosach około 30 minut a następnie spłukujemy ciepłą wodą.

images (2)images (2)

Inną sprawdzoną maseczką jest len. Ziarenka lnu umieszczamy w małym rondelku, zalewamy wodą i gotujemy około 15 minut. Zagotowany len przelewamy przez sitko i czekamy aż żel wystygnie. Gotową „galaretę” nakładamy na włosy i czekamy 40 minut. Włosy powinny być owinięte w ręcznik tak, aby zapewnić odpowiednią temperaturę. Na bazie lnu powstają także tabletki na porost włosów. Len bowiem jest doskonałym produktem, który korzystnie wpływa też na cały organizm. Jego funkcją jest oczyszczanie organizmu z toksyn. Bardzo dobrze działa przy problemach żołądkowych.