Tabletki na porost wÅ

Dlaczego wypadają nam włosy?

Włosy są wizytówką człowieka. Zdaniem specjalistów, włosy bardzo wiele o nas mówią. Potrafią zdradzić ile mamy lat oraz jaki jest nasz ogólny stan zdrowia. Co więcej, stan naszych włosów zdradza, co działo się ostatnio w naszym życiu – czy to było coś pozytywnego czy mieliśmy wiele stresu i problemów. Rzeczywiście stres to jeden z głównych czynników wypadania włosów. Nie na próżno mówi się „chyba mi włosy wypadną” w momentach stresu, zdenerwowania lub nagłego negatywnego wydarzenia w życiu. Stres powoduje wydzielenie się androgenu, który odpowiedzialny jest za łysienie androgenowe. Zatem stresujmy się rzadziej by nie tylko być zdrowszym na podłożu emocjonalnym ale także utrzymać nasz organizm i włosy odżywione.

wypadanie_wlosow

Jeszcze innym czynnikiem, który odpowiada za łysienie jest nieumiejętność pielęgnacji włosów. Wiele kobiet kupuje kosmetyki zazwyczaj nie zwracając uwagi na skład. Jest to niestety karygodny błąd ponieważ wiele produktów użytku zewnętrznego posiada dużą ilość silikonu w swoim składzie. Poza tym, dużo ludzi nie potrafi dostosować produktu do rodzaju włosa kupując odżywki lub szampony prosto z brzegu półki. Nie kupujmy szamponu na suche włosy jeśli takowe mamy. Nasze włosy poddawane się wielu zabiegom, które wbrew pozorom też mają duży wpływ na ich zdrowie. Mam na myśli prostowanie, suszenie oraz lokowanie.

Jak zatem dbać o włosy? Możemy nakładać maseczki wykonane domowym sposobem z samych naturalnych składników. Coraz popularniejsze są również tabletki na porost włosów. Suplementy diety mają korzystniej działanie niż produkty zewnętrznego użytku gdyż zawierają dodatkowo witaminy i minerały.